Страхування відповідальності перед третіми особами громадян, що виїжджають за кордон

   

Як туристам зменшити витрати на медичну допомогу за кордоном?

6 корисних порад страховиків

     Відпочинок на закордонному курорті може захмаритися раптовою хворобою або травмою. З огляду на, що медична допомога за кордоном коштує дуже недешево, звернення до лікаря навіть через легкого нездужання може обійтися в круглу суму.

     Не рідкісні випадки, коли рахунок за лікування виявляється в рази перевищує номінальну вартість самої путівки. Саме тому важливо заздалегідь подбати про покупку поліса страхування для виїжджаючих за кордон. Напередодні сезону відпусток страховики дали свої рекомендації про те, як уникнути непомірних витрат при лікуванні за кордоном.

     Страховий поліс для виїжджаючих за кордон є сьогодні невід'ємною частиною туристичної путівки. Якщо ж ви організуєте свою поїздку самостійно, про покупку страхового поліса слід подбати заздалегідь. Його наявність є обов'язковою умовою для оформлення візи до багатьох країн. У всіх інших випадках важливо розуміти, що при відсутності поліса всі витрати на медичну допомогу за кордоном і транспортування додому, яка може знадобитися, несе сам громадянин і його близькі.

      1. Враховуйте вартість медпослуг при виборі страхової суми

     Витрати на лікування за кордоном можуть бути досить істотними. Наприклад, в Таїланді виїзд «швидкої допомоги» обійдеться в межах $ 50-150, а день госпіталізації - $ 50-300. У Європі один візит до лікаря буде коштувати 200-250 євро. Тиждень госпіталізації - в залежності від країни - від 1 тис. До 7 тис. Євро. Якщо ж говорити про вартість санітарної авіації, до якої вдаються в особливо важких випадках, то тут мова йде вже про десятки тисяч євро. Сьогодні страхова сума за полісом страхування мандрівників за законом не може бути нижче 30 тис. Євро.

     Якщо поїздка планується в Північну Америку, то краще вибрати найбільшу суму, оскільки вартість лікування там особливо висока.

     2. Вказуйте найбільш ймовірні ризики

     Страховий поліс захищає тільки від тих ризиків, які вказані в програмі страхування. Важливо пам'ятати, що покриття по стандартному полісу включає в себе відшкодування витрат на надання невідкладної медичної допомоги, а також на транспортування в медичний заклад і репатріацію застрахованої особи додому, включаючи медичний супровід. Якщо людина померла в результаті страхового випадку, то репатріацію його тіла на батьківщину також оплатить страховик.

     Якщо на відпочинку ви плануєте активно займатися спортом, обов'язково включите в програму страхування «спортивні ризики». Такий поліс обійдеться в 1,5-2 рази дорожче, але якщо цього не зробити, то в разі травми страхове відшкодування ви швидше за все не отримаєте.

     За невелику доплату в страхове покриття можна включити оплату витрат на організацію і надання послуг з пошуку і порятунку людини, якщо він потрапив в екстремальну ситуацію. Також можна застрахувати свій багаж, громадянську відповідальність перед третіми особами, ризик невиїзду і т.д. Всі ці питання слід обумовити зі страховою компанією перед укладенням договору.

 

     3. Тримайте телефон асистанської компанії завжди при собі

     Якщо Вам було надано медичну допомогу за кордоном, насамперед, необхідно, звернутися в сервісну (асистанські) компанію, номер телефону якої зазначений в страховому полісі. Рекомендуємо перед поїздкою записати його в свій телефон разом з номером поліса. Повідомте оператору ім'я, прізвище і номер поліса, де Ви перебуваєте, і яка Вам потрібна допомога, залиште номер контактного телефону. Після цього фахівці сервісної компанії організують медичну та іншу необхідну допомогу. Що стосується оплати послуг, то її візьме на себе страхова компанія.

     4. Не намагайтеся підлікувати за кордоном старі болячки

     Одна з поширених помилок наших співгромадян полягає в тому, що поліс для мандрівників - прекрасна можливість поправити здоров'я в дорогих зарубіжних клініках. Насправді ж такий поліс покриває тільки витрати на екстрену медичну допомогу. Що стосується захворювання, що почалося ще вдома, то страховим випадком воно не є. Виняток робиться лише тоді, коли його загострення несе загрозу життю застрахованого - тоді полісом покривається лікування до моменту усунення хвороби. Подальші витрати з лікування несе сам застрахований. Аналогічне правило діє і в разі хронічних захворювань.

     Якщо Ви захворіли під час поїздки, то доліковування після повернення на батьківщину полісом для мандрівників також не покривається.

     5. Збирайте всі документи про оплату медичних послуг

     Якщо Ви з якоїсь причини самостійно оплатили всі витрати на лікування за кордоном, то, повернувшись додому, ви можете отримати компенсацію від страхової компанії. Для цього потрібно заповнити заяву на страхову виплату, і прикласти до нього необхідні документи, перелік яких зазначений у правилах страхування.     Обов'язково подбайте про отримання медичних документів з клініки, в якій проходило лікування, в тому числі документа, що підтверджує оплату медичної допомоги. У них повинні бути вказані ПІБ застрахованого, дата звернення, діагноз, перелік маніпуляцій і їх вартість.

     6. Не зловживайте алкоголем

     При укладанні договору обов'язково зверніть увагу на перелік винятків, при яких страхова компанія не виплачує відшкодування. Традиційно покриваються страховим полісом випадки, коли травма була отримана внаслідок алкогольного, токсичного або наркотичного сп'яніння. Якщо причинно-наслідкового зв'язку між вживанням алкоголю і отриманням травми немає (наприклад, людина потрапила в ДТП, але не знаходився при цьому за кермом), страховик зобов'язаний оплатити лікування. Незважаючи на це, алкогольними напоями відпочинку в будь-якому випадку краще не зловживати.