Страхування заставного майна

Страхування заставного майна

Юридична особа – платник щомісячних авансових внесків стала майновим поручителем за кредитним договором свого бізнес-партнера. Банк-кредитор зобов'язав застрахувати заставлене майно. Чи враховується у складі податкових витрат поручителя сума сплачених страхових внесків?

Ні, не враховується. Відповідно до пп. 140.1.6 п.140.1 ст. 140 Податкового кодексу встановлено, що до складу витрат платника податку відносяться витрати на страхування фінансових, кредитних та інших ризиків платника податку, пов'язаних із здійсненням ним господарської діяльності, у межах звичайної ціни страхового тарифу відповідного виду страхування, що діє на момент укладення такого страхового договору. Це означає, що витрати у вигляді страхових внесків відносяться до складу витрат страхувальника лише у випадку, якщо вони безпосередньо пов'язані з його власною господарською діяльністю.

Майновий поручитель – це особа, яка передає в іпотеку нерухоме майно для забезпечення виконання зобов'язання іншої особи-боржника, тобто сплачені страхові внески, не пов'язані з власною господарською діяльністю такого поручителя. Таким чином, сума коштів, сплачена поручителем за страхування заставленого ним майна за кредитним договором іншої особи-боржника, не включається до складу податкових витрат такого поручителя.

 

Матеріали взяті зі статті Страхування заставного майна // Вісник Міністерства доходів і зборів України. – № 6. – 2014