Увага підробка! Кількість фальшивих полісів "Зелена картка" в 2018 році зросла на 27%

Моторне (транспортне) страхове бюро України в 2018 році здійснило виплати за фальшивими полісами Зелена карта українських компаній на суму 152,5 тис. євро, що на 54,6% більше, ніж роком раніше.

За даними МТСБУ, виплати були проведені по 66 випадкам, що на 26,9% більше, ніж в 2017 році. У загальній кількості здійснених страхових відшкодувань за фальшивими українським полісами в січні-грудні 2018 року 75,8% припало на Росію, 7,6% на Туреччину, 3,1% на Італію та 3% на Чехію.

В цілому по 191 вимогу потерпілих за період 2016-2018 року МТСБУ оплачено понад 382,7 тис. євро.

За даними бюро, в 2018 році сума страхових премій за договорами "Зелена карта" склала 1,289 млрд грн (+ 19,24%). Кількість укладених договорів - 755,5 тис. (+ 7,8%).

Сума сплачених вимог іноземним Бюро склала 11,66 млн євро (-1%).

Нагадаємо, що українські прикордонники з 8 лютого почали перевірку полісів «Зелена карта» в автоматичному режимі. У тестовому режимі такі перевірки почалися ще в грудні минулого року на окремих пунктах перетину державного кордону. Зараз перевірки здійснюються на всіх пунктах перетину державного кордону, тобто наявність чинного поліса «Зелена карта» прикордонники перевіряють у кожного водія, що виїжджає за межі країни.

Якщо в базі даних МТСБУ прикордонники не знаходять інформацію про укладення договору «Зелена карта», то автомобіль не пропускають за кордон, тому що в'їзд до країн міжнародної системи страхування без поліса заборонений. Крім того, невідповідність даних про пред'явлений сертифікат в базі МТСБУ і даних, зазначених у страховому сертифікаті, інші відмінності в даних, дають підставу вважати поліс «Зеленої карти» фальшивим або сфальсифікованим.

У МТСБУ заявили, що вже в перші дні масової перевірки наявності та дії «Зеленої карти» на всіх пунктах перетину кордону, мають місце випадки, коли водії висловлюють сумніви щодо правомірності дій співробітників Держприкордонслужби з перевірки полісів або заборони виїзду в разі його відсутності.

Так, 13 лютого у Львівській області сталася неприємна ситуація, коли водій в агресивній формі відмовився пред’явити прикордонникам поліс, посилаючись на наявність польського внутрішнього поліса ОСАЦВ. Він не відреагував на вимоги прикордонників і разом з пасажиром автомобіля намагався чинити опір, здійснивши спробу нападу. У підсумку, водія і пасажира затримали співробітники Національної поліції і склали документи про адміністративне правопорушення. Обставини інциденту з’ясовують правоохоронні органи, порушникам загрожує притягнення до кримінальної відповідальності.

Громадяни, які навмисне пред’являють підроблені страхові сертифікати, зобов’язані сплатити чималі штрафи або нести покарання у вигляді обмеження волі. Перевірити дію поліса «Зелена картка» можна на сайті МТСБУ або зателефонувавши до контакт-центру за номером 0-800-608-800.

Подібні дії можуть привести до штрафу (до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян / 3400 грн.), або до виправних робіт, або навіть позбавлення волі.

МТСБУ нагадала автовласникам, що перевірка наявності і дії страхового сертифіката «Зелена картка» співробітниками Держприкордонслужби і заборона перетину кордону без нього здійснюється повністю у відповідності з чинним законодавством України.

Моторне бюро та Держприкордрнслужба звертає увагу на необхідність вчасно подбати про страховий захист у разі подорожі на автомобілі за кордон, придбавши поліс «Зелена картка». Відповідальне ставлення до запланованої поїздки – запорука спокою, впевненості і фінансової захищеності.